Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018

ΒΙΝΤΕΟ: Με ''ντόρτια'' στον επόμενο γύρο η Σίτι - Όλα τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Αγγλίας

Με ''ντόρτια'' στον επόμενο γύρο η Σίτι
Η Μπέρνλι έκανε το λάθος να προηγηθεί στο Etihad, όμως το δίδυμο Γκιντογκάν - Αγκουέρο έκρυψε την μπάλα στην επανάληψη στο 4-1 από την Μάντσεστερ Σίτι
που προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.
Για 45 λεπτά η απορία πλανιόταν στον αέρα. Άραγε η Μπέρνλι θα μπορούσε να γίνει η ομάδα που θα βγάλει την πυραυλοκίνητη Μάντσεστερ Σίτι από τον στόχο της να τα σηκώσει όλα φέτος;
Η ομάδα του Σον Ντάις είχε ανοίξει το σκορ από νωρίς με τον Μπαρνς (25’, 0-1) και είχε κρατήσει το προβάδισμα για ένα ολόκληρο ημίχρονο.
Κάπου εκεί, ο Ιλκάι Γκιντογκάν πήρε την μπαγκέτα του και άρχισε τα… μαγικά! Δύο καταπληκτικές ασίστ του Τούρκου μέσου μέσα σε δύο λεπτά (56’, 58’) μετουσιώθηκαν σε ισάριθμα γκολ από τον Κουν Αγκουέρο και το γήπεδο - ως συνήθως - κατηφόρισε.
Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα βρήκε ακόμα δύο τέρματα με τους Σανέ (71’) και Μπερνάντο Σίλβα (82’) και με το εμφατικό 4-1, προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλία