Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017

Η ΄ΔΙΩΡΥΓΑ΄ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ένα από τα καλύτερα αθλήματα είναι το ποδόσφαιρο γιατί δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Και αυτό περίτρανα αποδείχτηκε στον αγώνα μεταξύ της  ΔΙΩΡΥΓΑΣ που κέρδισε την ομάδα DS SMITH.
Αφού η ομάδα της DS SMITH ήταν πολύ ανώτερη της ΔΙΩΡΥΓΑΣ και στο τέλος βρέθηκε χαμένη στα πέναλτι ενώ θα μπορούσε να έχει κερδίσει τον αγώνα εάν οι παίκτες δεν πίστευαν ότι έχουν κερδίσει τον αγώνα πριν ο διαιτητής σφυρίξει την έναρξη και αν η ομάδα της ΔΙΩΡΥΓΑΣ δεν είχε προπονητή  τον Τάσο Πέρα που όλα τα σκουπίζει  Αφού πρώτα έγινε ο πρωταθλητής προπονητής στο πρωτάθλημα της πρώτης κατηγορίας του τοπικού πρωταθλήματος ήρθε αυτό των επιχειρήσεων.
Και όλα αυτά προς μεγάλη θλίψη κάποιων που θεωρούν τους εαυτούς των προπονηταράδες
Ο αγώνας έληξε με 1-1 και δεν υπήρχε παράταση ( λόγω κάποιας ηλικίας των αγωνιζομένων ) και μπήκαμε στην διαδικασία των πέναλτι Που εκεί ο τερματοφύλακας Πανούσης τις ΔΙΩΡΥΓΑΣ έκλεψε την παράταση αφού απέκρουσε δυο πέναλτι και ένα βγήκε άουτ  Και έτσι η ομάδα της ΔΙΩΡΥΓΑΣ νίκησε στα πέναλτι με 4-1