Σάββατο 29 Απριλίου 2017

Ματσάρα στον τελικό και πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ στην Κ15!

ΠΑΟΚ
Πρωταθλητής στην Κ15 ο ΠΑΟΚ! Τα πιτσιρίκια του «δικέφαλου του Βορρά»
πήραν τον τελικό απέναντι στον Ολυμπιακό στην «AEL FC ARENA» επικρατώντας 7-6 μέσω της διαδικασίας των πέναλτι (1-1 κ.α).
Αρκετά ισορροπημένο ήταν το ματς στο ξεκίνημά του. Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό όταν ο Αλτιντζής ύστερα από εξαιρετική αντεπίθεση έβαλε μπροστά την ομάδα του. Ο ρυθμός μετά το γκολ έπεσε και ο ΠΑΟΚ μπήκε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα.
Οι ερυθρόλευκοι ρίσκαραν και πίεσαν αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο ΠΑΟΚ «χτυπούσε» στις αντεπιθέσεις. Τελικά αυτοί που χαμογέλασαν ήταν οι Πειραιώτες καθώς στις καθυστερήσεις (80+2’) ο Τόλιος σκόραρε με κεφαλιά κι έστειλε τον τελικό στα πέναλτι.
Στην «ρώσικη ρουλέτα» ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ, Μπαλωμένος, έπιασε το πέναλτι του Τόλιου και χάρισε την κούπα στην ομάδα του με σκορ 7-6