Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Ο Α Ο Λουτρακίου αφού πρώτα αντιμετώπισε τα δοκάρια στο 91 λεπτό νίκησε και τον Ηρακλή Ψαχνών με 1-0

Σρο Θώδειο στάδιο του  Λουτρακίου έγινε για το πρωτάθλημα της Γ εθνικής Κατηγορία ο αγώνας του Α Ο Λουτρακίου με τον Ηρακλή Ψαχνών

Στον διαιτητή Βικτοράτο που είχε συνεργάτες τους Κοτζαμανίδη και Μητάκο ( όλοι του συνδέσμου του Πειραιά ) οι ομάδες παρατάχθηκαν με τις παρακάτω συνθέσεις

Α Ο Λουτρακίου:Διαμαντής--Χουστουλάκης --Παπαναστασίου -[-Σιώκος --Μαυρέλης--Τσώκος--Χατχησταύρου - --Μάγγος -- --Αποστολάκης --Χρυσαφίδης --Ζερβόας

Ηρακλής Ψαχνών Βασιλειάδης--Σπήλιος--Δούλπος--Αθανασίου --Γκριλάκης--Ζαχαράκης Γκόργιας--Σενάϊ Τόρες.- Κρίτο--Καρκασίνης.

Αλλαγές :
Α Ο Λουτρακίου ο Παπουτσής στο 63 λεπτό παίρνει  τη θέση του Αποστολάκη  Στο 75 λεπτό ο Πούτσι την θέση του Μάγγου Και στο 80 λεπτό ο Χατζησταύρου αντικαθίσταται από τον Κωβαίο
Ηρακλής Ψαχνών Στο 78 Χαζαπίδης  αντί Κρίστο Στο 80 λεπτο Μουστακίδης αντί του Σπήλιου Και στο 86 ο Ντέδντα αντί του Τόρες.

Η ο μάδα του Α Ο Λουτρακίου έχοντας ως αντίπαλο τα δοκάρια του Ηρακλή Ψαχνών απορίας άξιον είναι που δεν έφυγε ηττημένη γιατί όταν χάνεις ευκαιρίες ο νόμος του ποδοσφαίρου είναι αδίστακτος Χάνεις τέρμα δέχεσαι
Και όμως όλα τα ανέτρεψε ο Α Ο Λ
Στο 33 λεπτό ο τερματοφύλακας του Ηρακλή Ψαχνών υποπίπτει σε πέναλτι και ο σπεσιαλίστας Σιώκος στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Αλλά και στο 43 λεπτό ο Χρυαφίδης μετά από φάουλ σημαδεύει τα δοκάρια
Και ο λυτρωμός ήρθε στο 91 λεπτό με λυτρωτή τον Παπαναστασίου Στο 93 λεπτό ο διαιτητής με υπόδειξη του συνεργάτη του απέβαλε τον τερματοφύλακα του Ηρακλή ψαχνών  Βασιλειάδη
Οι φίλαθλοι της Κορινθίας ας καταλάβουν επιτέλους ότι ο Α Ο Λουτρακίου δεν είναι ομάδα μόνο του Λουτρακίου αλλά όλης της Κορινθίας